Taranaki je kouzelná, skoro neskutečná, dokonalý kužel. Původně jsme chtěly vyjít na vrchol, ale počasí se stále netvářilo příliš pozitivně.. Našly jsme tedy náhradu, která původní plán totálně rozsekala! Najdeme to Instagramem provařené místo, odkud se Taranaki nejčastěji fotí a pořídíme snímek, který překoná všechny co byly, a co budou, vyfocené přes to velkolepé jezero! Takový byl plán. Vzhledem k tomu jak bylo hnusně, jsme ale mohly tušit, že asi neklapne.. 
V průvodci jsem našla poměrně dlouhou a náročnou variantu jak se dostat k tomu nádhernému jezeru (Pouakai Crossing, samé peckové výhledy!), jenomže... 
1) unavené nohy po Tongariru, 
2) začátek a konec treku 17 km od sebe a dostávat se zpět k autu by mohlo být zdlouhavé a dost otravné.. 
Takže Ivča našla kouzelný a skvělý Mangorei track! 
Většina cesty vzhůru vedla po chodníčku a schodech. V lese bylo vlhko jak blázen, výšlap to byl solidní. Až po 4 km jsme, uvařené, ale šťastné za výhled, vystoupily nad hranici lesa. 
Jaké bylo naše překvapení, když jsme v dálce spatřily to slavné jezero, pleso, vysoko položenou vodní plochu! Byla to normální kaluž!
Dva fotografové, dost zamračení, fotoaparáty připravené na akci, seděli za tou kaluží s hleděli přes ní. Na chumel mraků, který se válel v místech, kde by asi tak byla bývala ta impozantní hora. Od rána bylo zataženo. Počítali jsme s deštěm, hladem, žízní. Taky s tím, že horu možná ani neuvidíme. Takže jsme vybalily čokolády a sladkosti v batohu na spravení nálady, posadily se vedle fotografů a myslí rozháněly mraky. Moc nám to nešlo. Hora se stydlivě zachumlala do mraků a nechala nás čekat dvě hodiny..  Postupně chodili další fotografové a doufali jako my..
Trpělivost a velká svačina se nám ale vyplatila! Po pouhých dvou hodinách čekání v zimě, mlze a lehkém deštíku se hora rozhodla nás asi na 5 minut odměnit parádním průhledem mezi mraky na její krásné křivky! Smršť závěrek, 30s expozice a ND filtry! Zmrzlé, ale spokojené jsme mohly odejít. Ani jsme už nevěřily, že se nám poštěstí, ale počasí se nad námi zase jednou slitovalo.
P.S.: Info nakonec
- mapa trasy na mapy.cz ZDE
- doprava na začátek Mangorei track je možná jedině vlastním autem nebo stopem, ale my moc turistů nepotkaly, tak jde o štěstí :) 

A co tu máme dál?

Back to Top