Než jsem na Zéland vyrazila, často jsem se dočetla nebo doslechla, že Jižní ostrov je mnohem zajímavější než Severní. Musím říct, že každý z nich má svoje kouzlo. A Orakei Korako je jedním z těch kouzelných míst Zélandu, které učarovaly mně. Nachází se na Severním ostrově a podle průvodců Lonely Planet je tou nejkrásnější geotermální oblastí Zélandu. Tak jsem očekávala návaly turistů přepadávající do bublajícího bahýnka a zmateně se motající v oblacích páry. V 8 hodin ráno, kdy se otevírá areál, jsme byly nastoupené u vchodu a nikde nikdo. To bylo podezřelé. Nespletli se v průvodci a nejdeme nedopatřením do nějaké oblasti s jednou vlažnou tůňkou? Ale jakmile jsme došly až k řece a rozhlédly se, věděly jsme, že tenhle zážitek bude stát za to. 
Brzké vstávání stálo za to. Ranní slunce nám krásně ozářilo páru, která se tvoří nad hladinou jezera smícháním horké vody z pramenů s ledovou vodou řeky, přes kterou jezdí přívoz pro turisty. Jiná cesta do areálu Orakei Korako není. 
Přívozem jsme jely jediné, v celém areálu byly samy. Pomalu vycházející sluníčko vytvářelo nádherné hry světla a stínu a ticho a klid v areálu zážitek ještě vylepšily! Bez turistů, za svítání, na Zélandu, to byla paráda. Čekala jsem, že můj nejsilnější zážitek bude některý z treků, které jsme měly v plánu absolvovat nebo některé z ikonických míst Zélandu. Ale Orakei Korako a ta nádherná atmosféra všechno překonaly. 

Dřevěné cestičky se proplétají střídavě geotermálními políčky a lesem.
Země hraje všemi barvami, všude je cítit síra (to ve mně vždycky probouzí ten správný pocit, že jsem zase na cestách!), na bundě a na foťáku se sráží vlhkost ze stoupající páry. Krása. 
P.S.: info nakonec! 

- vstupné: 35 NZD (cca 520 Kč )
- pro návštěvníky je možnost bezplatně přespat na parkovišti, které náleží k Orakei Korako! To jsme se bohužel dozvěděly až po absolvování ultra brzkého vstávání a ranní cesty..
- místní suvenýry jsou hříšně pěkné
- rozhodně se vyplatí si přivstat a vyrazit do areálu v nejdřívější možnou hodinu, to světlo a ten klid!
- nevíme jak to v areálu vypadá uprostřed turistické sezóny, my ho navštívily až v polovině března, ale doufejme, že turistům se stejně nebude chtít vstávat a po ránu tu bude dál takový klid

A co tu máme dál?

Back to Top