Mám jednu takovou vlastnost. Jsem plánovač. Miluju, když vím na co se můžu těšit. Nemůžu si pomoct, taková už jsem.
A když jsem na cestě, neodolám tomu a vymýšlím co bych chtěla dál. A letos v Alpách jsem přemýšlela hodně. A vzpomněla jsem si jak jsme před dvěma lety jeli v létě vlakem napříč Českou Republikou.  Poprvé jsem navštívila Bílé Karpaty, Beskydy, Rezervaci SOOS...a byla to nádhera!  Ale jinak jsem se ani předtím ani potom po české přírodě poslední roky moc netoulala... Neřekla bych, že to byla úplně chyba, ale rozhodně je co dohánět.. Utíkala jsem vždycky do přírody za hranice ČR a tak je teď čas trochu poznat i tu naši zemi!
- cesty k hranicím a pak zpět domů plánujeme vlakem
A tak vznikl nový plán! Pojďme tedy dohnat Českou republiku, kterou jsme poslední roky zanedbávali! 
A jak? 
Co rovnou obejít celé hranice České republiky? 
Kolik tak měří? 
1800 km?!
Ale to nejde, to bychom šli aspoň 2,5 měsíce.. a máme povinnosti a tak..
No a co tak to rozdělit do víkendů a pak větší část ujít v létě? Hezky tou krajinou projít ve všech ročních obdobích? 
No to je ono! Takhle to uděláme! 
Dáme tomu nějaký velkolepý název.. co takhle... MÁ VLAST?!
A tak jsme vymysleli další plán. Předsevzali jsme si, že každý měsíc vyrazíme alespoň na jeden víkend k hranicím a ujdeme kus naší plánované trasy. (Odkaz na ni lze najít zde.) Začátky a konce etap jsme naplánovali do měst, kam vede železniční trať, zase si tedy užijeme cestování vlakem! :)
Když překonáme všechny překážky (zejména ošklivé počasí, lenost a jiná lákadla) a podaří se nám každý měsíc ujít cca 100 km z trasy, mohli bychom mít za sebou v červnu 900 km a během léta ujít dalších 900 km! Tak uvidíme jak to všechno půjde, jsme na sebe sami zvědaví! Začínáme hned v nejlepším, podzim, plískanice, mrazíky... ale taky nádherné barvy v přírodě, padající listí, ranní mlhy..
- vrchol Mravenečník nedaleko vodní nádrže Dlouhé Stráně
A tak už se těšíme, že se zase o něco víc seznámíme s tou naší vlastí, objevíme krásná místa, zažijeme nová dobrodružství!

Ale aby to k něčemu rozumnému vedlo, plánujeme ke každé etapě krátký článek, podělíme se o fotky, o mapy, o převýšení na trase a hlavně o zážitky a zkušenosti! Ať je naše trasa inspirací, že dobrodružství se dá zažít i v naší vlasti a na etapy, stejně jako je možné na etapy i obejít celé české hranice! ;)  I kdybychom inspirovali jenom jediného z vás, bude to stát za to!

A co tu máme dál?

Back to Top