Tak poslední den v přírodě, pak už začíná dlouhá cesta domů: 3 lety.. Dunedin-Auckland, noc a den v Aucklandu, pak Auckland-Chengdu, 20 hodin čekání na náš poslední let Chengdu-Praha. Takže bylo nutné ještě vydřít co to jde! A nejspíš proto hned od rána pršelo. 

Maják Waipapa
Kratičká procházka k pobřeží a majáku, vítr tady fouká tak silně, že zdejší stromy už to vzdaly a rostou vlastně "po větru" než v obvyklém směru nahoru.. 
Slope Point
K nejjižnější bodu Zélandu vede cestička pastvinami, která trvá asi 15 min. Samotný ukazatel stojí na útesu a je spíše nenápadným upozorněním na Jihu Jihu.
Curio Bay
180 miliónů let staré stromy, které lze vidět při odlivu. Prý se tu procházejí i tučňáci, na ty jsme ale nenarazily.. aspoň, že ty zkamenělé stromy neutekly! 
McLean Falls
Na hodinku i s focením vychází procházka lesem k McLean falls, žádná zábradlí a turisti lezoucí na hornější patra vodopádu.. málokdy se povede záběr bez lidí.. :)
Purakaunui Falls
Velkolepé vodopády i v případě, že je méně vody, jako během naší návštěvy. 10 min chůze a už jste na vyhlídce! 
Východ slunce nad Nugget Point Lighthouse
Tohle ikonické místo, proslavené Instagramem, Facebookem, Google obrázky, i přesto nezklame. Východ slunce nad mořem pomalu osvětlující skálu s majákem i "nugetky" v moři, podle kterých se maják jmenuje, je nejlepší zažít. Nejkrásnější místo na rozloučení se Zélandem..
P.S.: Info nakonec
- všechny naše cíle ležely podél jediné silnice, takže program akorát na jeden den :)

A co tu máme dál?

Back to Top