Hooker Valley Track, 3 hodinky po rovince údolím, které vede až k výhledu na Mt Cook, nejvyšší horu NZ, to byl odpočinek, co jsme potřebovaly. Počet turistů sice trošku narušuje dojmy z výhledů, ale s tím se musí počítat! Stačí chvíli vyčkat a nakonec se i fotka bez turistů povede! 
Ministerstvo ŽP má webovky, které mě naprosto nadchly. Kompletní přehled treků rozřazených podle regionu, včetně jejich map, délky, převýšení i náročnosti, to je systém, do kterého jsem se zamilovala! Hooker Valley Track je popsaný zde. Trek vede cestičkou přes 3 visuté mosty, které oživí klidnou procházku pěkným pohoupáním. 
Na základě toho, že se před námi všechny hory, co jsme chtěly vidět, schovaly v mracích, u Mt Cook jsme to ani nečekaly jiné! Impozantní spodní část hory nám stačila a vrchol si přeci můžeme představit a okouknout na Googlu! 
Na Kea Point se vychází ze stejného místa jako na Hooker Valley Track, tedy z White Horse Hill campground. Kraťoučký výšlap na Kea Point končí výhledem na nádherné ledovcové jezero Mueller Lake. 

A co tu máme dál?

Back to Top