Většinou jsem spíše pro cestování do přírody, spíš útěk od civilizace než do civilizace. Ale městská pohoda má taky něco do sebe. :) Madrid je hlavní město Španělska, ale není typickým hlavním městem na jaká jsme zvyklí, historická města jako Praha, Vídeň nebo Budapešť jsou trošku jinou kapitolou. Madrid má ale své kouzlo. Jídlo, pití, "jamon" (španělská šunka), galerie, kavárny, nebo třeba nádherný park Retiro, kde stojí okouzlující Křišťálový palác. 
Jamon, sušená vepřová šunka, je klasickou dobrotou Španělska! 
Nejznámější památkou Madridu je Palac Royal, Královský palác, na který se otevírá nádherný výhled z dalšího zajímavého místa- ze zahrady u Templo de Debod. Starověkého egyptského chrámu, který byl rozebrán a v Madridu znovu sestaven. 
Madrid je plný hospůdek, barů i restaurací. 
A taky dobrot v nich!
Info nakonec:
- do Madridu létá přímá linka Praha-Madrid např. od ČSA a letenka stojí od 5.000 kč (když jsou akce tak samozřejmě i mnohem méně!)
- z letiště do centra, např. na Puerta del Sol, což je srdce města, je možné jet metrem
- ceny jsou v Madridu pochopitelně vyšší než naše, na které jsme zvyklí, ale cerveza y racion de jamon (2dcl piva a talíř sušené šunnky) v Museo de Jamon, tzv. Šunkovém muzeu, bistru, kam chodí převážně místní, ať už na obědy či na večerní svačinku, stojí od 4 euro ;)

A co tu máme dál?

Back to Top