Tak plán na léto 2018 byla v podstatě jen otázka jaký z dlouhých treků Evropou půjdeme. Nebylo to snadné, postupně jsme zjistili, že dálkových treků Evropou je mnohem víc než jsme tušili! Minulým rokem s Pyrenejemi jsme nasadili laťku hodně vysoko. Zpětně jsme zjistili, že GR 11 se často řadí mezi top 5 nejkrásnějších dálkových treků na světě. To nás sice těšilo, ale zároveň trochu ztěžovalo výběr co dál.. 
Pyrenejskou GR 11 jsme prošli s průvodcem od nakladatelství Cicerone, ten nám nahradil veškeré mapy (obsahoval poměrně podrobné mapky v řádu jednotlivých dnů a velmi podrobný popis cesty) a byl zdrojem všech důležitých informací jako kde je voda nebo obchod. To nám usnadnilo cestu a ušetřilo váhu, kterou bychom museli nést navíc v případě, že bychom nevěděli kde je možnost doplnění vody a zásob. Právě proto jsme směřovali opět k treku, o kterém bude sepsán podobný průvodce... Cicerone nám ale dávalo příliš na výběr. Trek Mnichov-Benátky vedoucí Alpami a skrz Dolomity, přechod Slovinska, Kungsleden, návrat do Pyrenejí na HRP.. moc možností... 
Nakonec jsme se ale, díky radikálnímu přístupu Matěje: "Jdu do Kiwi a co bude, to koupím a jdeme!", rozhodli pro GR 5, 660 km Alpami kolem Mt Blancu, víceméně z Ženevy do Nice. Převýšení bude trošku brutálnější, za to cesta kratší. 40 dní s cestou na začátek a konec treku by mělo stačit. Takže vstříc novým dobrodružstvím, bolavým kolenům, hladu a únavě! Za měsíc vyrážíme a už aby to bylo! :)

Jaké krásné treky jsme ještě zvažovali je sepsáno v článku Inspirace: Evropské dálkové treky. ;)

A co tu máme dál?

Back to Top