Kepler Track, náš druhý Great Walk. Bály jsme se počasí, konec sezóny a léta je trošku nevypočitatelný a změna plánů, kterou nám už počasí zařídilo několikrát, by tentokrát zkazila náladu o hodně víc. Několik dní před tím, než jsme měly vyrazit na trek, vydatně pršelo v celém Fiordlandu.. (měly jsme koupené lístky na plavbu na svítící červíky, to je jedna z oblíbených atrakcí Zélandu- pršelo tak moc, že stoupla hladina jezera a naše loď by se do jeskyně s červíky nevešla, takže byla plavba zrušena.. a pak jsme měly věřit tomu, že se počasí umoudří..) Nicméně jsme konečně měly štěstí a počasí bylo ty 3 dny prostě parádní! 
Kepler Track jsme naplánovaly na 3 dny a proto, že jsme chtěly opět spát ve stanu, jsme vybraly jiný začátek než ten tradiční v Te Anau a vycházely z Rainbow Reach Car Park. 

Takže jsme trek rozdělily na: 
- den I: Rainbow Reach Car Park - Brod Bay; 16 km, minimální převýšení
- den II: Brod Bay - Iris Burn Hut; 23 km, cca 1500 v. m. stoupání a 1200 v. m. klesání
- den III: Iris Burn Hut - Rainbow Reach Car Park; 22 km, klesání cca 300 v. m. a rovinka
První den, hned po velkolepém vstupu visutým mostem na začátek treku, vedla cesta lesem. Kapradiny, mechy a lišejníky nás obklopovaly celých pohodových 16 km.
Kemp byl vlastně jen přístřešek s lavicemi a stoly a dva žluté kolíky v lese, mezi kterými jsme si mohly postavit stan. Jaké bylo překvapení, když jen pár metrů od nás se ze stromu odlomila pěkně tlustá větev a ztěžka dopadla na místo jako dělané na stan, a které jsme málem na jeho postavení vybraly! Trochu vyděšené jsme si uvařily večeři a šly spát.. ostražitě poslouchajíc praskání větví nad našimi hlavami.
Do druhého dne nás žádná větev nerozmáčkla, tak jsme, celé šťastné z tohoto prvního úspěchu dne, vstaly opět ukrutně brzy a ještě za svítání vyšly. Čekal nás dlouhý den a hlavně pořádný kopec. Ten začal hned za rohem od kempu. První část stoupání vedla vlhkým lesem, hned od rána bylo dusno a my se těšili nahoru, na vzduch. 
A hned za hranicí lesa jsme se dočkaly. Nejen vzduchu, ale parádních výhledů. To jsme ještě netušily, že skoro celý zbytek dne bude jen samá taková nádhera! 
A je jasný, že s takovými výhledy se stoupá úplně samo! Cestička vedoucí tou nádherou minula jednu z ubytovacích chat (tam jsme přistihly některé turisty, jak si nechávají vyvézt batohy vrtulníkem... a cítily se zase o něco víc frajersky, že my vrtulník nepotřebujeme!)..
... a pak se cestička obtočila kolem Luxmore Mount.
Výhledy na hory byly o to působivější jak se tyčily nad jezerem Te Anau. 
Z cestičky v úbočí hor (fotografie výš) se postupně stala hřebenovka (4.fotografie níž) a my střídavě klesaly a stoupaly a objevovaly se stále nové a nové výhledy! 
Počasí nás ale asi chtělo trošku popohnat a pohrozilo pořádným deštěm, který nás naštěstí těsně obešel.
Po výhledech následovalo prudké klesání do údolí, kterým následující den vedla cesta zpět k začátku treku.
Brzy jsme se zase dostaly zpět do lesa, rozdíl mezi holými vrcholy hor a lesem, který je tu plný mechu a lišejníku, byl jen pár výškových metrů..
Odpočinek a dlouhý spánek u Iris Burn Hut nás osvěžil na poslední den cesty, ta vedla údolím, lesem a my se brodily mořem kapradí... 
... a pak už jen zpět přes most a dál vzhůru na Milford Sound! :)
P.S. Info nakonec
- info o treku a bookování ubytování: Kepler track
- prostřední den byl zase nejkrásnější, ta horská panoramata!
- parkování na Rainbow Reach Car Park je neplacené a místo by se mělo vždy najít
- "ubytování" na Kepleru bylo oproti Tongariru přísnější- první noc jsme byly opuštěné u přístřešku, tam nás nikdo nekontroloval, ale druhou noc u Iris Burn jsme ukazovaly doklad o zaplacení ubytování a všude byly nastraženy cedule se zákazem vstupu kempařů do chaty, měly jsme vlastní přístřešek a záchody, k chatě jsme se raději ani neodvažovaly přibližovat! Oproti tomu na Tongariru jsme oba večery trávily v chatě a mohly si vařit na místním plynu. 
- voda na treku: 
          - Brod Bay: je vybaveno nádrží na dešťovou vodu, kterou jsme bez problému pily
          - Luxmore Hut: tekoucí voda, pravděpodobně přefiltovaná, bez problému
          - Iris Burn Hut: opět nádrž na dešťovou vodu, bez problému
- trek je tvořen okruhem, stejně jako Tongariro Northern Circuit, takže ideální, když máte půjčené auto
- cca měsíc před plánovaným datem treku byla v kempu ještě spousta neobsazených míst (stejně tomu bylo, když jsme trek šly), naproti tomu ale byla chata komplet obsazena

A co tu máme dál?

Back to Top